Music Corner
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Dżem-bluesowy zespół muzyczny

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
rafax2
Nowy w świecie muzyki
Nowy w świecie muzyki
rafax2


Liczba postów : 15
Podziękowali: : 0
Join date : 10/02/2013

Dżem-bluesowy zespół muzyczny Empty
PisanieTemat: Dżem-bluesowy zespół muzyczny   Dżem-bluesowy zespół muzyczny EmptyNie Lut 10, 2013 5:59 pm

Dżem-bluesowo-rockowy polski zespół muzyczny,został założony przez Beno oraz Adama Otrębów i Pawła Bergera w 1973 roku.Tego samego roku,do zespołu dołączył Ryszard Riedel a kilka lat później Jerzy Styczyński,który został gitarzystą.

Wokalista zespołu, R.Riedel,uzależnił się od brania narkotyków,jednak tworzył pomimo swojego nałogu,w 1994 roku zaś zmarł.Nowym wokalistą zespołu,został Jacek Dewódzki,a następnie,w 2001 roku "funkcję"tę przejął Maciej Balcar,który w zespole jest do dzisiaj.
Więcej o historii tego zespołu raczej nie napiszę,choć można by(no tak,nie mam wielkiego zapału Very Happy)

Teraz przejdę do,wg. mnie przyjemniejszej części,jaką jest muzyka tego wspaniałego zespołu
Piosenki Dżemu(oczywiście nie wszystkie Razz) to:
-Whisky
-List do M.
-Autsajder
-Ostatni ciężki rok
-Złoty paw
-Skazany na bluesa
-Sen o victorii
-Do kołyski
-Mała aleja róż
-Dzień,w którym pękło niebo
-Wokół sami lunatycy
I wiele,wiele innych,ale nie chce mi się pisać Laughing

Polecam filmy o tym zespole,jakimi są"Skazany na bluesa"(z elementami biograficznymi,ale nie nadaje się dla małych dzieci,są tam sceny,jak np.R.Riedel wstrzykuje sobie narkotyki czy coś)oraz biograficzny "Sie Macie Ludzie" też jest godny polecenia.

Piosenki Dżemu są wg. mnie bardzo życiowe,wystarczy się w nie wsłuchać....

To tyle,nie mam weny xD
Powrót do góry Go down
Nieśmiertelna
Raczkujący muzyk
Raczkujący muzyk
Nieśmiertelna


Liczba postów : 123
Podziękowali: : 4
Join date : 21/11/2012
Age : 73
Skąd : Battery City.

Dżem-bluesowy zespół muzyczny Empty
PisanieTemat: Re: Dżem-bluesowy zespół muzyczny   Dżem-bluesowy zespół muzyczny EmptyNie Lut 10, 2013 6:24 pm

Kiedy byłam mała zawsze rodzice puszczali Dżem, a ja nigdy nie wiedziałam, kto to gra etc. Dopiero z trzy lata temu się zorientowałam. Czyli jednak mogę powiedzieć, że byłam wychowywana na dobrej muzyce. :>
Kocham "Whiskey". <3
Powrót do góry Go down
rafax2
Nowy w świecie muzyki
Nowy w świecie muzyki
rafax2


Liczba postów : 15
Podziękowali: : 0
Join date : 10/02/2013

Dżem-bluesowy zespół muzyczny Empty
PisanieTemat: Re: Dżem-bluesowy zespół muzyczny   Dżem-bluesowy zespół muzyczny EmptyNie Lut 10, 2013 6:28 pm

No tak Wink Ja też lubię ten utwór,choć najbardziej lubię "Autsajder" i "Wehikuł Czasu" Very Happy aha i jeszcze"Sen o victorii" Very Happy
Powrót do góry Go down
Nieśmiertelna
Raczkujący muzyk
Raczkujący muzyk
Nieśmiertelna


Liczba postów : 123
Podziękowali: : 4
Join date : 21/11/2012
Age : 73
Skąd : Battery City.

Dżem-bluesowy zespół muzyczny Empty
PisanieTemat: Re: Dżem-bluesowy zespół muzyczny   Dżem-bluesowy zespół muzyczny EmptySob Mar 09, 2013 12:07 pm

Dobre jest jeszcze "Do Kołyski", cudo.
Powrót do góry Go down
rafax2
Nowy w świecie muzyki
Nowy w świecie muzyki
rafax2


Liczba postów : 15
Podziękowali: : 0
Join date : 10/02/2013

Dżem-bluesowy zespół muzyczny Empty
PisanieTemat: Re: Dżem-bluesowy zespół muzyczny   Dżem-bluesowy zespół muzyczny EmptySro Mar 20, 2013 7:21 pm

No,też mi się podoba Very Happy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Dżem-bluesowy zespół muzyczny Empty
PisanieTemat: Re: Dżem-bluesowy zespół muzyczny   Dżem-bluesowy zespół muzyczny Empty

Powrót do góry Go down
 
Dżem-bluesowy zespół muzyczny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Music Corner :: Muzyka :: Blues-
Skocz do: