Music Corner
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Zmarła po ciężkiej chorobie. Jej przeboje znali wszyscy

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Lubelak
Nowy w świecie muzyki
Nowy w świecie muzyki
Lubelak


Liczba postów : 10
Podziękowali: : 0
Join date : 02/01/2013

Zmarła po ciężkiej chorobie. Jej przeboje znali wszyscy Empty
PisanieTemat: Zmarła po ciężkiej chorobie. Jej przeboje znali wszyscy   Zmarła po ciężkiej chorobie. Jej przeboje znali wszyscy EmptyPon Sty 21, 2013 3:51 pm

Urodziła się w 1946 roku w Srebrnej Górze. Jako piosenkarka zadebiutowała w klubie Rudy Kot w Gdańsku mając 20 lat. W tym samym czasie wystąpiła na festiwalu w Opolu. Wylansowała takie przeboje jak: "Odpływają kawiarenki", "Motylem jestem", "Wymyśliłam cię" i "Gondolierzy znad Wisły".

Zmarła po ciężkiej chorobie. Jej przeboje znali wszyscy Irena_Jarocka_5613732

Występowała na wielu koncertach w kraju i za granicą. Przez kilka lat uczyła się śpiewu w paryskim konserwatorium, śpiewała u boku takich gwiazd jak Mirelle Mathieu, Helena Vondrackova i Charles Aznavour, Michael Legrand czy zespół ABBA. współpracowała także z polskimi zespołami takimi jak Budka Suflera i Czerwone Gitary.

Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród na światowych festiwalach piosenki, laureatka wielu plebiscytów prasowych i radiowych na najpopularniejszą piosenkarkę roku. Nagrywała płyty dla największych wytwórni na świecie takich jak Phillips, Supraphon, Warner Brothers, Cristal- EMI , Melodia i rodzimych Polskich Nagrań.

Irena Jarocka próbowała także swoich sił jako aktorka. U boku serialowego Stefana Karwowskiego zagrała piękną kusicielkę i piosenkarkę u szczytu kariery, Irenę Orską, w kinowym hicie "Motylem jestem czyli romans czterdziestolatka". Była ucieleśnieniem wszystkich cech postaci stworzonej przez reżysera Jerzego Gruzę. Po latach artystka potwierdziła swe aktorskie umiejętności w Teatrze Polskim w Waszyngtonie, grając z powodzeniem w sztuce Mrożka "Piękny widok".

W 2007 roku ukazała się na rynku, pisana w formie wywiadu-rzeki przeprowadzonego przez Magdalenę Walusiak, autobiografia Ireny Jarockiej pt. "Motylem jestem, czyli piosenka o mnie samej". Wydana przez wydawnictwo Prószyński i Spółka książka, zawiera moc wzruszeń, wspomnień, nieznanych dotąd faktów z życia gwiazdy i mnóstwo pięknych zdjęć.

W czasie swojej kariery nagrała ponad 20 płyt (ostatnia z nich to "Ponieważ znów są Święta" z 2010 r.) i była wielokrotnie nagradzana na festiwalach w Polsce i na świecie. Przez wielu lat (1990-2007) mieszkała na stałe w USA. Interesowała się literaturą i sportem, śpiewała w ośmiu językach, w różnych stylach: od popu, przez rock, country, french chanson, broadway aż po jazz.
RMF FM

Artykuł skopiowany
Powrót do góry Go down
Dimejdż
Mod
Mod
Dimejdż


Liczba postów : 225
Podziękowali: : 3
Join date : 14/11/2012

Zmarła po ciężkiej chorobie. Jej przeboje znali wszyscy Empty
PisanieTemat: Re: Zmarła po ciężkiej chorobie. Jej przeboje znali wszyscy   Zmarła po ciężkiej chorobie. Jej przeboje znali wszyscy EmptyPon Sty 21, 2013 6:11 pm

Nie powiem, szkoda kobiety. Jedna w prawdziwych gwiazd polskiej sceny. Chyba każdy słyszał co najmniej jedną z jej piosenek Smile
Powrót do góry Go down
 
Zmarła po ciężkiej chorobie. Jej przeboje znali wszyscy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Music Corner :: Muzyka - Inne :: Newsy-
Skocz do: